Realitní kancelář RE/MAX Pro se v roce 2015 stala členem Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR). Následovala tak spolu s ostatními kancelářemi realitní sítě RE/MAX masterfrančízu RE/MAX ČR, která do Asociace vstoupila už v lednu.

“Naším cílem je v prvé řadě spokojený klient. To je krédo, které jsme si nastavili a děláme pro to maximum. Naše kancelář poskytuje svým klientům nadstandardní servis díky profesionální práci makléřů a komplexním službám, které zajišťujeme. Členství v Asociaci realitních kanceláří je dalším krokem k uspokojení potřeb lidí, kteří se na nás obracejí s žádostí o zprostředkování prodeje či koupě nemovitosti nebo vyřízení hypotečního úvěru.” vysvětluje Petr Červinka, jeden ze spolumajitelů realitní kanceláře RE/MAX Pro.

„Spolupráce s asociací probíhá na formální i neformální úrovni již delší dobu. Nicméně náš přímý vstup akcelerovaly kauzy z posledních let, které silně poškodily realitní branži. ARK ČR má silný zájem na tom, aby zde fungoval etický kodex a profesionální principy. Pevně věříme, že našim vstupem pozici ARK ČR posílíme a že se budeme nadále podílet na nastavování nových záruk kvality a ochrany spotřebitele.“ komentuje vstup do asociace David Krajný, prezident RE/MAX.

RE/MAX ČR již s ARK ČR připravují projekty, které podpoří kultivaci realitního trhu v České republice. Jedná se o zavedení jednotné certifikace makléřů, rozvíjení společné databáze nemovitostí nebo spoluúčast na přípravě legislativy, upravující podnikání na realitním trhu.
Poté, co na jaře roku 2014 udělal RE/MAX první krok a uzavřel dohodu s Asociací realitních kanceláří o spolupráci při řešení trhu s nemovitostmi, došlo v prosinci k logicky navazujícími kroku dalšímu – RE/MAX se stal členem Asociace realitních kanceláří. Nejstarší realitní asociace s několika stovkami členů dosud sdružovala spíše střední a menší hráče.

„Asociace realitních kanceláří je silnou profesní organizací, s jejímiž cíli a vizemi se RE/MAX ztotožňuje. Obě strany chtějí kultivovat české realitní prostředí, zvýšit jeho profesionalitu a prestiž. Vstup RE/MAX do asociace je tak pozitivní zprávou pro celý trh,“ říká Jaroslav Novotný, prezident ARK.

Již se připravují společné projekty, které spolupráci s asociací prohloubí. Půjde zejména o zavedení jednotné certifikace makléřů nebo spolupráci na existujícím systému MLS ARK ČR (MLS je neveřejná databáze nemovitostí k prodeji či pronájmu sdílená pouze mezi členy systému). Nicméně jedním z hlavních úkolů, kterým se ARK ČR v poslední době zabývá, je participace na přípravě nové legislativy, která bude upravovat podnikání na realitním trhu.

RE/MAX se o klienty na českém realitním trhu stará již deset let a že si klade stále vyšší cíle a neustále posouvá výš laťku kvality, svědčí i slova Hanuše Němečka,. COO RE/MAX. “Asociace realitních kanceláří je profesně silnou organizací, která má stejné vize a cíle jako RE/MAX. Obě strany chtějí kultivovat český realitní trh, zvýšit jeho profesionalitu a prestiž. Proto je vzájemné spojení dobrou zprávou nejen pro nás, ale pro celý trh.” uvádí. “Jedním z hlavních úkolů, který nás společně čeká, je participace na přípravě nové legislativy, která bude upravovat podnikání na realitním trhu. Chceme být poradním hlasem a pomáhat při stanovení takového legislativního rámce, který povede ke kultivaci trhu a zvýšení důvěry v očích zákazníků. Připravujeme také zavedení společného MLS systému, díky kterému zvýšíme rychlost prodeje nemovitostí pro naše klienty. Také nás čeká řada nových školení a připravuje se i společná certifikace. Značka ARK by se tak s naší pomocí mohla do budoucna stát nezávislým garantem kvality.” dodává Němeček.